Aktuality

Krbová kamna Prity a jejich přednosti

Datum: 13.1.2015

Kvalitní krbová kamna Prity jsou určena nejen pro ty, kteří si chtějí vychutnávat romantickou atmosféru u plápolajícího ohně, ale také pro ty, kteří si jako předsevzetí do nového roku dali za cíl, ušetřit na zbytečných nákladech za vytápění domácnosti.

Příležitostné vytápění i hlavní zdroj tepla

Krbová kamna Prity mají levné pořizovací náklady a jejich instalace je velice snadná. Zároveň mají vysokou životnost a lze je použít nejen pro příležitostné vytápění, ale také jako hlavní zdroj tepla. Pokud si navíc pořídíte krbová kamna Prity s výměníkem, budete moci bez problémů vytopit všechny místnosti ve vašem domě, ve kterých je radiátor.

Moderní design a snadná instalace

Krbová kamna Prity mají moderní a zároveň nenápadný design, který nijak nenaruší vzhled místnosti a skvěle zapadne do každého interiéru. Pořízení krbových kamen je navíc o mnoho levnější a jednodušší, nežli pořízení klasického krbu, kdy musíte složitě upravovat komín.

Krbová kamna Prity si můžete umístit tam, kam si přejete-stačí mít pouze přístup ke komínu. Ani podlaha z laminátu či ze dřeva není v případě krbových kamen žádný problém. Stačí si na zem pouze pořídit speciální kryt z tvrzeného skla. Mezi důležité přednosti krbových kamen patří také fakt, že k jejich zprovoznění nepotřebujete žádné stavební povolení.

Jak snížit náklady za vytápění?

Datum: 19.12.2014

Chtěli byste snížit náklady za vytápění vašeho domu a přemýšlíte jak na to? Pořiďte si krbová kamna Prity, která vám mohou pomoci ušetřit peníze za topení! Velkou výhodou krbových kamen Prity je totiž fakt, že v nich můžete topit dřevem. Vzhledem k tomu, že dřevo je dlouhodobě nejlevnější topnou surovinou, nebudou vaše náklady za vytápění tak vysoké, jako v případě topení drahým plynem.

Skvělý poměr mezi cenou a výkonem

Krbová kamna Prity vám mohou nabídnout skvělý poměr mezi cenou a výkonem. Jestliže si navíc pořídíte krbová kamna Prity s teplovodním výměníkem, je možno kamna napojit na stávající rozvody vašeho topení. Díky tomu si budete moci vytopit pomocí krbových kamen Prity všechny místnosti ve vašem domě, které mají funkční radiátor. Krbová kamna Prity také můžete připojit na bojler, díky čemuž si můžete ohřát i teplou vodu.

Vysoká spolehlivost a dlouhodobá životnost

Krbová kamna Prity jsou vysoce funkční, kvalitní, mimořádně spolehlivá a navíc vypadají velice esteticky v každé místnosti. Hodí se pro vytápění chat, chalup, domů i bytů. Pomohou vám ušetřit náklady za vytápění, díky čemuž se vám investice do krbových kamen velice rychle vrátí zpátky.  

Sporák na tuhá paliva Prity

Datum: 11.12.2014

Pokud hledáte opravdu praktický způsob jak významně ušetřit za energie a zároveň na nich nechcete být závislí, jako ideální řešení se nabízí pořídit si sporák na tuhá paliva, který může být ve vaší domácnosti skutečně multifunkčním pomocníkem!

Šetří náklady za topení i elektřinu

Sporák na tuhá paliva vám umožní výrazně ušetřit za topení i elektřinu. Je vybaven plnohodnotnou troubou s teploměrem a litinovými varnými sporáky. Díky tomu vám sporák na tuhá paliva perfektně poslouží k vaření, ohřívání a pečení pokrmů. Během vaření vám také zároveň vytopí místnost, ve které je umístěn, takže dokáže i skvěle nahradit kamna!

Výhody teplovodního výměníku

Pokud si navíc pořídíte sporák na tuhá paliva s teplovodním výměníkem, budete moci po jeho připojení k radiátorům vytápět všechny místnosti ve vašem domě.

Sporák na tuhá paliva se perfektně hodí do rodinných domů, na chaty i chalupy. Moderní a zároveň nerušivý design sporáku perfektně zapadne do každého interiéru.

V našem internetovém e-shopu naleznete sporáky Prity na dřevo a dřevěné brikety. Sporáky na tuhá paliva jsou k dispozici v různých rozměrech a velikostech. 

Lázeňská kamna

Datum: 22.11.2014

Hledáte způsob jak efektivně usnadnit ohřev horké vody pro vaši domácnost? Vsaďte na léty prověřenou jistotu, kterou představují lázeňská kamna! Funkci lázeňských kamen oceníte zejména všude tam, kde není přiveden zdroj jiné energie.

Ideální pro chaty a chalupy

Lázeňská kamna se perfektně hodí na chatu, chalupu, ale také například do rodinného domu. Zkrátka je oceníte vždy, když nechcete být závislí na dodavatelských zdrojích. Velkou výhodou lázeňských kamen je také fakt, že jsou beztlaková a je možno je jednoduše udržovat i čistit.

Lázeňská litinová kamna se sprchou

Lázeňská kamna vám v dnešní době, kdy neustále rostou ceny energií, pomohou ušetřit náklady za ohřev horké vody. V našem e-shopu nabízíme lázeňská litinová kamna, která jsou konstruována pro ohřev TUV pomocí spalování dřeva, dřevního odpadu, briket, hnědého a černého uhlí.

Sklo pod kamna

Datum: 11.11.2014

Přemýšlíte jak ochránit vaši dřevěnou podlahu před nežádoucími účinky jisker nebo před rozžhavenými uhlíky, které občas vypadnou z kamen při otvírání dvířek? Tento problém lze jednoduše vyřešit – a to pomocí speciální skleněné desky, kterou můžete jednoduše položit na podlahu pod vaše krbová kamna.

Sklo pod kamna – elegantní i praktické řešení

Sklo pod kamna má řadu výhod. Sklo je totiž nehořlavý materiál a díky tomu, že je průhledné, dokáže bez problémů snadno splynout s podlahou i s vaším celkovým interiérem. Sklo pod kamna působí navíc velice nerušivým dojmem a lze jej také velice lehce udržovat.

Různé tloušťky a rozměry skel pod kamna

Sklo pod kamna si můžete zvolit v libovolné tloušťce a v různých rozměrech. Sklo pod kamna je vysoce odolné vůči prasknutí, vysokým teplotám i vůči teplotnímu šoku. Takto významně zvýšíte bezpečnost používání vašich krbových kamen a minimalizujete riziko požáru od vyskočené jiskry. Sklo pod kamna lze jednoduše umístit na jakoukoliv podlahu. Investice do této nenápadné, ale za to velice účinné ochrany vaší podlahy se vám mnohonásobně vyplatí. 

Kotle na tuhá paliva

Datum: 31.10.2014

Kotle na tuhá paliva jsou staletím prověřená topidla, která představují skutečnou jistotu při jejich používání. Kotle na tuhá paliva spolehlivě odvádějí svoji práci a pro velké množství objektů často bývají pouze jediným dostupným zdrojem tepla.

Výhody kotlů na tuhá paliva

Kotle na tuhá paliva mají řadu výhod, mezi které patří relativně nízké pořizovací náklady, nezávislost na inženýrských zdrojích, levný provoz a snadná obsluha, která není oproti jiným zařízením technicky nikterak náročná.

Kam jsou vhodné kotle na tuhá paliva?

Kotle na tuhá paliva mají bezesporu své nezastupitelné místo ve starších budovách i nových moderních domech. Jejich bezproblémovou funkčnost a spolehlivost oceníte zejména tehdy, kdy potřebujete být nezávislí na předražených energiích

Kachlová krbová kamna Prity

Datum: 9.10.2014

Kachlová krbová kamna Prity v sobě spojují výhody klasického krbu a kachlových kamen. Jejich jedinečný monumentální vzhled dokáže u vás doma navodit skutečně útulnou atmosféru. Kachlová krbová kamna se perfektně hodí do interiérů s venkovským stylem i do moderních prostor. Generacemi oblíbený vzhled a praktická funkčnost kachlových krbových kamen zajité  nadchne i Vás!

Skvělá výhřevnost kachlových kamen Prity

Kachlová krbová kamna Prity dokážou perfektně akumulovat teplo bez toho, aniž by v místnosti vytvářely kolísavé změny teploty. Je to dáno zejména schopností kachlí udržovat teplo, které se ještě dlouho uvolňuje do místnosti i po vyhasnutí ohně. Kachlová krbová kamna se navíc snadno udržují v čistotě, nevysušují vzduch a nevíří prach.

Menší spotřeba paliva

Díky dlouhé době výhřevnosti mají kachlová krbová kamna Prity  menší spotřebu paliva, což zajisté oceníte. Pro topení v kachlových krbových kamnech je nejideálnější vyschlé dubové nebo bukové dřevo. Použít lze i borovici či smrk. Vhodné jsou také dřevěné brikety.

Krbové vložky

Datum: 26.9.2014

Krbové vložky mají oproti klasickému otevřenému krbu řadu výhod. Krb s otevřeným ohněm má výhřevnost okolo 30% zatímco krbová vložka vás mile překvapí účinností až 80%!

Bezpečnější provoz bez tepelných ztrát

Krbové vložky jsou na rozdíl od běžného otevřeného krbu opatřeny prosklenými dvířky. Tato dvířka jednak umožňují bezpečnější provoz, minimalizují prašnost a kouřivost do místnosti a zajišťují rovnoměrnější hoření. Pomocí krbové vložky tak velice snadno vytopíte celý dům bez zbytečných tepelných ztrát.

Snadná instalace bez nákladných stavebních úprav

Krbové vložky nabízejí jednoduché řešení také v případě, že jste se rozhodli pořídit si doma krb, ale nechcete kvůli tomu provádět nákladné stavební úpravy. Krbové vložky lze jednoduše zabudovat do prostoru v blízkosti komínu, obestavět a designově sladit s okolním interiérem.

Krbové vložky s teplovodním výměníkem

Pokud si navíc pořídíte krbovou vložku s teplovodním výměníkem, budete si moci vytopit všechny místnosti ve vašem domě, ve kterých je umístěn radiátor. Krbové vložky s teplovodním výměníkem totiž umožňují ohřev užitkové vody v radiátorech. Takto můžete významně snížit náklady za vytápění.

 

Sporáky na tuhá paliva Prity

Datum: 8.9.2014

představují skvělý způsob, jak co nejvíce snížit náklady za vytápění a elektřinu. Jejich všestranné a velice efektivní využitá tepla vás zajisté nadchne.  Na sporáku můžete vařit, péct a zároveň vytopit místnost, ve které je sporák postaven. Sporáky na tuhá paliva používaly k vaření a pečení i naše babičky – a věděly proč. Dnes se tento trend opět vrací a v době, kdy se ceny za energie neustále zvyšují, nabízejí sporáky na tuhá paliva velice snadný způsob, jak ušetřit.

Sporák Prity - ideální k vaření i pečení

Sporáky na tuhá paliva jsou opatřeny plotnami k vaření pokrmů i troubou na pečení masa a moučníků. Některé sporáky na tuhá paliva mají také ve své spodní části praktický úložný prostor se zavírajícími dvířky. Skvělým tipem je také sporák s lištou určenou k sušení utěrek. Tato praktická vychytávka vás zajisté mile potěší.

Sporák Prity - rychlá návratnost investice

u vás doma navodí tu správnou pohodovou atmosféru a při vaření se u nich také příjemně ohřejete. Sporáky na tuhá paliva jsou také ideální pro vaření, pečení či ohřívání pokrmů na chatě či chalupě. Investice do sporáku na tuhá paliva se vám velice rychle vrátí zpět a vzhledem k jejich vysoké životnosti je budete moci využívat pěknou řádku let. 

 

Krbová kamna Prity s troubou 

Datum: 24.8.2014

Krbová kamna s troubou přinášejí nové možnosti ve způsobu používání krbových kamen. Krbová kamna s troubou totiž dokážou nejen perfektně vyhřát místnost, ale také mají další praktické využití – a to v podobě funkční pečící trouby, ve které můžete vaší rodině připravit chutný oběd nebo upéci dobrou buchtu.

Krbová kamna s troubou se perfektně hodí například do obývacího pokoje spojeného s kuchyní. Takto se mohou dobře vyhřát obě dvě místnosti a zároveň to budete mít z kuchyně do trouby blízko. Krbová kamna s pečící troubou jsou tedy velice praktická!

Pomocí krbových kamen s troubou značně ušetříte na nákladech za energie. Nebudete totiž muset zvlášť zapínat troubu a zvlášť topení. Dřevo spotřebované na vytápění kamen tedy dvojnásobně využijte, aniž byste měli další zbytečné výdaje.

V případě, že si přejete na energiích ušetřit opravdu maximálně, skvělým tipem pro vás budou také Krbová kamna s troubou, který stačí jednoduše napojit na rozvody topení ve vašem domě. Díky tomu budete mít teplo ve všech místnostech a zároveň budete moci péct v troubě. Tento způsob vytápění se velice vyplatí a významně tím přispějete ke snížení nákladů za energie. 

 

Krbová kamna Prity na pelety

Datum: 12.8.2014

Krbová kamna Prity na pelety mají řadu výhod. V místnosti vypadají skvěle, mají moderní design, můžete v nich sledovat, jak praská oheň a zajistí vám u vás doma příjemné teplo. 

Krbová kamna na pelety jsou opatřena digitálním displejem, na kterém můžete libovolně nastavovat teplotu a čas, podle toho, jaké chcete mít v místnosti teplo. Díky speciálnímu zásobníku na pelety můžete kamna nastavit tak, aby se automaticky zapálily. Možno je také peletová kamna nechat automaticky regulovat. Velkou výhodou je také to, že pokud naplníte zásobník dřevěnými peletami, vydrží vám kamna v provozu i několik dní. Tento bezobslužný provoz je velice praktický a nenáročný. 

Možnost regulace krbových kamen na pelety vám pomůže značně snížit náklady za vytápění. Vaše místnost se tak nebude zbytečně přetápět a na noc si můžete kamna libovolně nastavit tak, aby se vám dobře spalo. Teplotu kamen na pelety lze pomocí displeje jednoduše zvýšit i snížit.

Pokud si pořídíte krbová kamna na pelety Prity s teplovodní výměníkem, můžete takto kamna napojit na rozvody radiátorů ve vašem bytě či domě a budete mít teplo ve všech vašich místnostech, ve kterých máte radiátor. Kamna na pelety Prity s teplovodní výměníkem jsou tedy velice praktická a výhodná zároveň. 

 

Praktická krbová kamna Prity

Datum:7.7.2014

Krbová kamna Prity jsou velice praktickým pomocníkem do každé domácnosti. Nejen že vám doma vytvoří příjemné teplo, ale také vám značně pomohou ušetřit na nákladech za vytápění!

Skvělý poměr mezi cenou a výkonem

Krbová kamna Prity se skvěle hodí pro vytápění chat, chalup ale také jako podpůrný nebo hlavní zdroj vytápění v domech nebo v bytech. Výhodou krbových kamen Prity jsou nízké pořizovací i provozní náklady v poměru s jejich vysokým výkonem. Zajisté také oceníte jejich dlouhodobou životnost a spolehlivou funkčnost.

Krbová kamna Prity s teplovodním výměníkem

Krbová kamna Prity si můžete vybrat z několika typů, přičemž každý má své nesporné výhody. Jedním z neoblíbenějších typů jsou krbová kamna Prity s teplovodním výměníkem, který můžete jednoduše připojit na potrubí vašeho topení. Díku tomu tak vytopíte nejen místnost, ve které jsou kamna umístěna, ale také ostatní místnosti ve vašem domě, ve kterých máte umístěný radiátor.

Krbová kamna Prity s teplovodním výměníkem a troubou

Krbová kamna s teplovodním výměníkem si můžete pořídit také s funkční troubou, kterou můžete využívat k pečení. Takto ušetříte nejen na nákladech za vytápění, ale také za elektřinu. Krbová kamna s teplovodním výměníkem a troubou jsou ideální zejména do kuchyně nebo do obývací místnosti spojené s kuchyní. Jejich praktické využití zajisté oceníte i na chatě či chalupě.

Krbová kamna Prity na pelety

Praktickým pomocníkem pro každou domácnost jsou také Krbová kamna Prity na pelety která umožňují pohodlně regulovat teplotu v místnosti a pomocí digitálního displeje také můžete nastavit teplotu a čas, kdy chcete mít v místnosti teplo. Krbová kamna na pelety jsou opatřena velkým zásobníkem na dřevo, díky čemuž vám mohou vydržet v provozu až několik dní. Krbová kamna na pelety jsou proto velice jednoduchá na provoz. Pokud si pořídíte krbová kamna na pelety s teplovodním výměníkem, můžete kamna opět napojit na stávající topné systémy a zajistit si tak teplo po celém domě.

 

Krbová kamna Prity s výměníkem

Datum: 16.6.2014

Přemýšlíte nad tím, jak výrazně ušetřit na nákladech za vytápění? Pořiďte si krbová kamna s výměníkem! Oproti běžným krbovým kamnům totiž dokážou krbová kamna s výměníkemspolehlivě vytopit nejen místnost, ve které jsou umístěná, ale také ostatní místnosti ve vašem domě!

Jednoduché napojení na radiátory

Krbová kamna s výměníkem lze jednoduše napojit na stávající soustavu radiátorů, a tím vytápět všechny místnosti, ve kterých máte umístěné topení. Ve speciálním teplovodním výměníku, kterým jsou krbová kamna opatřena, se během topení ohřívá voda v radiátorech, díky čemuž budete mít teplo po celém domě.  Zatímco s obyčejnými krbovými kamny lze vytopit pouze jednu místnost a zbytek přilehlých prostor můžete maximálně lehce oteplit jen otevřenými dveřmi, krbová kamna s výměníkem se skvěle hodí i do členitějších prostor. Vytápění krbovými kamny je navíc ekologické a lze je využít i k ohřevu teplé vody pomocí připojení k bojleru.

Významně ušetříte náklady za topení!

Díky krbovým kamnům s výměníkem výrazně ušetříte za náklady za topení a zároveň si budete moci užívat příjemně vytopeného domova. Krbová kamna s výměníkem jsou vhodná pro vytápění domů, chat i chalup. Využívat je můžete jako pomocný i hlavní zdroj tepla a vzhledem k tomu, že dřevo patří mezi nejlevnější topná paliva, tato investice do krbových kamen s výměníkem, se vám opravdu vyplatí!

Mimořádná kvalita krbových kamen Prity 

Mezi další výhody krbových kamen s výměníkem patří jejich jednoduchá instalace, minimální požadavky na prostor i nízké pořizovací náklady, které se vám po krátké době vrátí ve formě ušetřených peněz za topení. Krbová kamna Prity s výměníkem jsou jedinečné svojí kvalitou, a také dlouhodobou životností. Krbová kama Prity jsou vyráběna těmi nejmodernějšími technologiemi, které zajišťují spolehlivou funkčnost po mnoho let. 

 

Proč si pořídit krbová kamna Prity?

Datum: 25.5.2014

Toužíte poslouchat praskání dřeva, sledovat plápolající plameny a užívat si příjemně hřejivého tepla? To vše můžete, pokud si pořídíte kvalitní krbová kamna Prity! Nejen, že si tak budete moci kdykoliv vychutnat jejich romantickou atmosféru, ale také díky nim výrazně snížíte výdaje za vytápění.

Levné pořizovací náklady a snadná instalace

Krbová kamna Prity jsou mimořádně kvalitní, spolehlivě funkční a mají velkou životnost. Dále také mají řadu výhod. Nejen že v místnosti působí velice esteticky, ale také jsou o mnoho levnější, nežli je pořízení klasického zděného krbu nebo kachlových kamen. Oproti klasickému krbu navíc vynikají svou jednoduchou instalací. S krbem se totiž musí počítat již při výstavně komínu, anebo komín dodatečně složitě upravovat. Krbová kamna Prity však můžete umísit tam, kde si přejete. Stačí vám k tomu mít pouze přístup ke komínu a nehořlavou podlahu. V případě, že je vaše podlaha z lamina či ze dřeva, můžete tento problém jednoduše vyřešit opatřením speciálního krytu z tvrzeného skla. Ke zprovoznění krbových kamen navíc nepotřebujete stavební povolení a při jejich instalaci nenaděláte doma nepořádek.

Ekonomický způsob vytápění

Krbová kamna Prity jsou vhodné nejen na chatu či chalupu, ale také se skvěle hodí do moderních domů a bytů. V interiéru vypadají skvěle a navíc jsou velice užitečné. Podstatně totiž snižují náklady na vytápění, čímž šetří peníze z rodinného rozpočtu. Krbová kamna Prity můžete využívat například pro příležitostné vytápění, ale také vám mohou dobře posloužit jako hlavní zdroj topení. Velkou výhodou je také fakt, že nejsou závislé na dodávkách elektrické energie či plynu. Do krbových kamen Prity můžete přikládat dřevem nebo dřevěnými briketami. Takto můžete ve srovnání s elektřinou nebo s plynem ušetřit za topnou sezónu i několik tisíc korun. Pokud si navíc pořídíte krbová kamna Prity s výměníkem na vodu, můžete díky napojení výměníku na radiátory ohřívat naráz všechny místnosti v domě. Tento způsob vytápění je velice praktický i ekonomický.

Mimořádně kvalitní značka PRITY

Krbová kamna Prity vyrábí bulharská firma PRITY již od roku 1995. Krbová kamna jsou vyráběna s použitím nejmodernějších technologií a zařízení. Firma PRITY má v současné době 3 závody a její roční produkce je cca 70 000 ks krbových kamen. Velká část produkce je exportována do cca 18 zemí světa. Mezi významné odběratele patří evropské země, jako je Itálie, Švýcarsko, Rakousko, Německo, Velká Británie, Nizozemí, Francie a v posledních letech se k nim řadí také Česká republika.