Novinky

Sporák na tuhá paliva šetří výdaje za energie

Sporák na tuhá paliva dokáže významně ušetřit náklady za topení i elektřinu. Má varnou litinovou plotnu a některé sporáky mají i plnohodnotnou troubu na pečení s teploměrem. Takto vám sporák na tuhá paliva perfektně poslouží k vaření, ohřívání i pečení jídla. Velkou výhodou je také to, že vám sporák během vaření zároveň vytopí místnost, ve které je umístěn. Tímto způsobem vám tedy dokáže perfektně nahradit kamna!

V případě, že byste si chtěli pomocí sporáku vytopit nejen místnost, ve které je umístěn, ale také ostatní místnosti ve vašem domě, můžeme vám doporučit sporák na tuhá paliva s teplovodním výměníkem. Sporák na tuhá paliva s teplovodním výměníkem stačí jednoduše napojit na soustavu radiátorů, a takto pohodlně vytápět celý dům. Sporák na tuhá paliva Prity je ideální volbou do rodinných domů, na chaty i chalupy.

 

Krbová kamna BELLA THALIA MINI Octa

Pokud hledáte výkonná krbová kamna robustnějšího vzhledu, rádi bychom Vám doporučili krbová kamna BELLA THALIA MINI Octa, která jsou vysoce výkonná, mají moderní design a velmi rychle vytopí místnost.

Kamna BELLA THALIA MINI Octa jsou vyrobena z oceli, topeniště je vyloženo šamotem, dno topeniště a rošt jsou litinové. Horní plotna s hrdlem kouřovodu, dvířka s rámem a podstavec jsou také vyrobeny z litiny, což dodává kamnům výraznější vzhled.

Krbová kamna BELLA THALIA MINI Octa jsou vysoce odolná, vynikají jednoduchou obsluhou, velkým topeništěm, otočným roštem. Topí se v nich dřevem nebo dřevěnými briketami. Krbová kamna BELLA THALIA MINI Octa nabízíme v našem e-shopu za velmi atraktivní cenu.

 

Kachlová kamna Kratki WK440

Jedinečná kachlová kamna Kratki WK440 mají menší rozměry a stylový design, který dodá každému interiéru útulný vzhled a romantikou atmosféru. Těleso kamen je vyrobeno z ocelového plechu o tloušťce 4 mm.

Kamna Kratki WK440 mají kachlový obklad v lesklém provedení, přičemž si může každý zákazník zvolit odstín kachlí. V nabídce je barva zelená, krémová, hnědá či černá. Kachlová kamna Kratki WK440 jsou navíc opatřena litinovým roštem a jejich topeniště jsou vyložené speciálním izolačním materiálem Acumotte. Přes prosklená dvířka si můžete každý večer vychutnávat pohled na plápolající oheň.

Kachlová kamna Kratki WK440 máme na stránkách našeho internetového obchodu připravena za velice výhodnou cenu. Záruka na tato kachlová kamna je 5 let.

 

Estetická kachlová kamna Prity K1 RK

Dodejte vašemu bydlení styl a zároveň si dopřejte doma příjemné teplo! Pořiďte si kachlová kamna Prity K1 RK, která vypadají v interiéru velmi stylově a zároveň vám pomůžou ušetřit náklady za energie. Kachlová kamna Prity K1 RK mají menší rozměry, takže se vám všude pohodlně vlezou a nikde vám nebudou překážet.

Kachlová kamna Prity K1 RK jsou vyrobena z 3 a 4 mm silného plechu. Již na první pohled zaujmou obložením kachlemi. Každý zákazník si přitom může zvolit barvu kachlí. V nabídce jsou kachle bílé barvy, hnědé a barva lískový oříšek. Kachle nejen skvěle vypadají, ale také mají velmi praktickou funkci, jelikož dokážou v sobě udržet teplo ještě dlouhou dobu po vyhasnutí kamen. Ohniště je vyloženo šamotovými deskami a litinovým roštem. Plech je ošetřen samovypalovací černou barvou. Přívod primárního vzduchu je regulovatelný přes popelník, sekundární oplachuje sklo a nelze jej regulovat.

 

 

Kotel na tuhá paliva Prity GA26 NEW LINE

Kotle na tuhá paliva představují léty osvědčený způsob jak snadno a efektivně vytopit dům. Kotle na tuhá paliva vás snadno přesvědčí svými nespornými výhodami, mezi které patří zejména nezávislost na inženýrských zdrojích, levný provoz, výkonnost a nízké pořizovací náklady.

Skvělým tipem je např. kotel na tuhá paliva Prity GA26 NEW LINE, který má teplovodní výměník a automatickou regulaci primárního vzduchu, což zvyšuje efektivitu provozu a nepřerušovaný proces hoření. Regulace probíhá přes nastavení primárního vzduchu. To se provádí pomocí termostatu v závislosti na teplotě vody v kotli.

Při topení se kotel Prity GA26 NEW LINE zahřívá až na požadovanou teplotu. Při dosažení požadované teploty se přístup primárního vzduchu postupně přivírá. Pokud teplota klesá, přívod vzduchu se opět sám otevírá. Výměník je vyroben ze 4–5 mm žáruvzdorného plechu.

 

 

Sporáky na tuhá paliva s teplovodním výměníkem

Kuchyňské sporáky s teplovodním výměníkem na tuhá paliva jsou vhodné k vytápění a přitápění obytných místností s možností ohřevu vody a vaření potravin. Teplovodní výměník lze napojit na systém ústředního topení a díky tomu rovnoměrně vytopit další místnosti ve Vašem domě. Sporák na tuhá paliva s litinovými varnými plotnami a pečící troubou, perfektně nahradí elektrickou troubu, plotnu, mikrovlnku i varnou konvici. Díky tomu tak můžete výrazně ušetřit nejen za topení, ale také elektřinu či plyn. 

Sporák na tuhá paliva PRITY W12 PM S TV a lištou na utěrky

Sporák Prity W12 PM  na tuhá paliva je určen k vytápění, vaření, pečení. Má plnohodnotnou troubu s teploměrem a 2 litinové varné plotny. Ohniště je vyloženo šamotovými deskami, součástí je litinový rošt. Přívod primárního vzduchu je regulovatelný přes popelník. Materiál: 3+4 mm plech, samovypalovací černá barva.

 

 

Krbová kamna s teplovodním výměníkem

Krbová kamna s výměníkem na vodu slouží k ohřevu užitkové vody a jsou tedy ideální pro napojení na radiátory, akumulační nádrž, nebo bojler. Díky tomu získáte opravdu univerzální a velmi ekonomický způsob vytápění domu. Krbová kamna ohřívají prostor s přímým dosahem sálání a díky výměníku na vodu můžete přilehlé prostory vytápět radiátory. Krbová kamna s výměníkem na vodu jsou vhodná i pro moderní nízkoenergetické domy. 
Krbová kamna Prity s výměníkem nelze provozovat, aniž by byla napojené na funkční otopný systém.

KRBOVÁ KAMNA PRITY WD W24

Výkonná krbová kamna s teplovodním výměníkem. Výměník je situován do 3 svislých stran kolem topeniště a vodorovně v příčce před odtahem spalin na výstupu z kamen. Součástí je litinový-posuvný rošt. Na horní desce je umístěna litinová deska a čistící otvor. Přívod primárního vzduchu je regulovatelný přes popelník, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze jej regulovat. Horní strana kamen je lemována přesahující ocelovou lištou, která případně umožní vložení dlažby pro estetické dotvoření interiéru. Materiál: 3+4+5 mm plech, samovypalovací černá barva
Kamna jsou vybavena kouřovou klapkou.

 

 

KRBOVÁ KAMNA KACHLOVÁ

Návrat k léty prověřené tradici, to jsou kachlová krbová kamna. Díky využití kachlů mají tato kamna dlouhou výhřevnost a nízkou spotřebu paliva. Kachlová krbová kamna jsou také velice estetická a v místnosti vytvářejí nezaměnitelnou atmosféru. Velice dobrou akumulaci tepla zajišťuje keramický obklad kamen. To znamená, že i po vyhasnutí ohně se do místnosti ještě dlouho šíří teplo. V našem e-shopu naleznete také kachlová krbová kamna s teplovodním výměníkem, který lze připojit na hlavní zdroj tepla a vytopit tak celý dům.

KACHLOVÁ KAMNA KRATKI WK440

Kachlová kamna KRAKTI WK440 si můžete vybrat z následujících barevných variant: zelená, krémová, hnědá a černá. Těleso kamen je vyrobeno z ocelového plechu o tl. 4 mm, kachlový obklad, litinový rošt, topeniště vyložené izolačním materiálem Acumotte. 

 

 

 

 

KRBOVÁ KAMNA S TROUBOU

Zcela nový pohled na vytápění prostorů krbovými kamny, to jsou krbová kamna s troubou. V naší široké nabídce naleznete mimořádně výkonná krbová kamna s plně funkční pečící troubou, kterou můžete využít k přípravě chutných pokrmů. Krbová kamna s troubou jsou ideální do kuchyně nebo do obývací místnosti spojené s kuchyní. Kromě toho také významně přispívají ke snížení nákladů za vytápění i elektřinu. V naší nabídce naleznete také krbová kamna s troubou a s teplovodním výměníkem, který současně ohřívá užitkovou vodu.

KRBOVÁ KAMNA PRITY FM

Krbová kamna PRITY FM. Výkon: max. 12 kW Průměr kouřovodu :130 mm Hmotnost : 94.00 Kg Rozměry.(šxhxv) v cm: 49/46/93
Jsou vyložena šamotovými deskami, součástí je litinový rošt. Přívod primárního vzduchu je regulovatelný přes popelník, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze jej regulovat. Materiál: 3 a 4 mm plech. Horní strana kamen je lemována přesahující ocelovou lištou, která případně umožní vložení dlažby pro estetické dotvoření interiéru.

 

 

 

Bude zakázáno topit v kotlech?

Topení dřevem je v současnosti nejvýhodnější formou vytápění. Dřevo je totiž stále nejlevnějším palivem, a při topení v kvalitních kotlích či kamnech dochází k maximálnímu využití jeho výhřevnosti. Od ledna roku 2018 se dle ministerstva životního prostředí již nebudou moci prodávat kotle, krbová kamna s tv a vložky s tv, i již tak přísné, emisní třídy 3. Od 1. 9. 2022 potom začne platit úplný zákaz provozu kotlů třídy 1 a 2 pod vysokou pokutou. Kotle emisní třídy 3 a vyšší se budou podle stávající legislativy moci používat nadále. Pořiďte si proto zavčas krbová kamna nebo kotel emisní třídy 3 a buďte na stávající změny připraveni.

Kotle Prity splňují nové směrnice

Mezi kotle, které tyto nové směrnice splňují, patří např. výkonný kotel s teplovodním výměníkem Prity MA 18 NEW LINE, který je na dřevo a dřevěné nebo hnědouhelné brikety. Kotel Prity má automatickou regulaci primárního vzduchu, která umožňuje plynulé ovládání horké vody, což zvyšuje efektivitu provozu a nepřerušovaný proces hoření. Krbová kamna Prity jsou skvělým kompromisem mezi krbem a kamny. Mezi jejich přednost patří vysoký výkon, dlouhá životnost a pohodlné ovládání, které zvládne každý. Krbová kamna jsou vhodná na chatu, chalupu i pro rodinný dům.


Která kamna jsou vhodná pro patrové domy?

Pro patrový větší dům jsou také skvělým tipem praktická a výkonná krbová kamna Prity WDW24 s teplovodním výměníkem. Tato krbová kamna Prity mají litinový rošt a jejich výměník je situován do 3 svislých stran kolem topeniště a vodorovně v příčce před odtahem spalin na výstupu z kamen. Horní strana kamen je lemována přesahující ocelovou lištou, která případně umožní vložení dlažby pro estetické dotvoření interiéru. Krbová kamna Prity se pohodlně ovládají, mají dlouhou životnost a zapadnou do každého interiéru.


Výhody krbových vložek s teplovodním výměníkem

Pokud si toužíte užívat v místnosti úžasnou hřejivou atmosféru a zároveň mít doma teplo, skvělým tipem je pro vás krbová vložka Prity s teplovodním výměníkem, díky kterému dosáhnete rovnoměrně vytopeného domu. Výkon krbové vložky s výměníkem může být až 35kW. Krbová vložka je o mnoho výhodnější nežli klasický krb, protože díky uzavíratelným proskleným dvířkům nedochází k tepelným ztrátám a navíc je zvýšena bezpečnost provozu.

 

 

Stránka 1 z 6 - 56 položek celkem