Krbové vložky-vysoká výhřevnost a bezpečný provoz

Krbové vložky se vyznačují zejména vysokou výhřevností bezpečným provozem. Na rozdíl od otevřeného krbu, který má výhřevnost pouhých 30%, má vytápění pomocí krbové vložky výhřevnost až 80%!

Otevřený krb vypadá možná romanticky, ale vytápět dům otevřeným ohněm není zrovna moc bezpečné, a to obzvláště, pokud máte doma malé děti.

Krbove vlozky

Krbové vložky jsou ovšem opatřeny prosklenými dvířky, díky čemuž je zabráněno přímému kontaktem s ohněm. Zároveň takto nehrozí vyskakování jisker z krbu do prostoru.

Prosklená dvířka krbových vložek zároveň minimalizují prašnost a kouřivost do místnosti a zajišťují rovnoměrnější hoření. Krbová vložka tak velmi snadno a vytopí váš dům bez zbytečných tepelných ztrát.

Krbové vložky se velice snadno instalují. Nemusíte kvůli nim provádět žádné nákladné stavební úpravy - stačí je pouze zabudovat do prostoru v blízkosti komínu a obestavět.

V případě, že si přejete s krbovou vložkou vytopit celý dům, stačí si pořídit krbovou vložku s teplovodním výměníkem, pomocí které lze snadno vytopit všechny v místnosti v domě, které mají radiátor. Teplovodní výměník stačí totiž jednoduše připojit na rozvody topení. Krbové vložky tak mají řadu výhod, které vám zkomfortní vaše bydlení a pomohou vám ušetřit náklady za vytápění!