Časté dotazy, týkající se krbů

Níže naleznete nejčastější dotazy, se kterými se velmi často setkáváme.

Jaký je rozdíl mezi teplovzdušným a teplovodním krbem?

Jde o to, jaký význam krb má. Můžeme ho brát jako estetický doplněk do Vašeho interiéru nebo jako tomu je nejčastěji jako součást ekonomického vytápění Vašeho domu. Teplovzdušný krb je využívaný nejčastěji. Využívá se většinou v přechodovém období jako je podzim a jaro.

Teplovodní krb je zapojený do ústředního topení a je využíván pro vytápění celého domu. Využívá se celou topnou sezónu, což je velmi efektivní. Využití krbu významně minimalizuje náklady na energie.

Jak si vybrat správnou krbovou vložku?

Krbové vložky vybírámě podle jejich výkonu, který je udávám v kW. Pokud si nevíte rady, jaký výkon krbové vložky budete k vytápění potřebovat, neváhejte nás kontaktovat a my Vám sdělíme Vámi požadovaný výkon krbové vložky a navrhneme Vám nejvhodnější řešení.

Co znamená oplach skla – systém čistého skla?

Funguje to tak, že sekundární vzduch je předehřán a kanálkami stoupá do horní části, kde je vyfukován na sklo. Tím vzduch tvoří ochrannou překážku, která vzniká mezi sklem a spalinami. Vzuch poté prostupuje k ohni, kde spaluje plynné části. Aby systém čistého skla dostatečně a správně fungoval, musime topit výhradně suchým dřevem nebo briketami a mít dobrý komínový tah.

Jaký průměr komínu je ideální?

Optimální průměr komínu je 200 mm a ideální výška komínu by měla být v rozmezí 4 – 5m.

Jsou krbové vložky z Vašeho sortimentu určené pro nepřetržité topení?

Ano, naše krbové vložky jsou určeny pro nepřetržité topení.