Efektivita krbových kamen

Efektivita krbových kamen Vytápění domu krbovými kamny je velice efektivní. Krbová kamna ve spojení s teplovodním výměníkem dokážou vytopit celý dům, a to s polovičními náklady, než při topení elektrickým nebo plynovým otopným systémem.

Při vytápění dobře navrženého rodinného domu krbovými kamny je možné zcela odstavit primární systém vytápění, což je právě zmíněné vytápění elektrickým nebo plynovým kotlem a využít tohoto velmi úsporného topení dřevem nebo briketami.

Rádi bychom Vám představili krbová kamna s teplovodním výměníkem Prity S3 W17, která patří mezi nejprodávanější krbová kamna s výměníkem našeho e­shopu. Teplovodní výměník je situovaný do 3 svislých stran kolem topeniště a vodorovně na příčce před odtahem spalin na výstupu z kamen.

Součástí krbových kamen je litinový rošt. Na vrchní desce je umístěný čistící otvor. Horní strana kamen je lemována přesahující ocelovou lištou, která případně umožní vložení dlažby pro estetické dotvoření interiéru. Krbová kamna jsou vybavena kouřovou klapkou. Naši odborníci Vám díky dlouholetým zkušenostem poradí s tím správným výběrem.