Proč si pořídit krbová kamna z litiny?

Litina je jedním z nejčastěji používaných materiálů pro výrobu krbových kamen, a má to svůj důvod. Krbová kamna z litiny se totiž velmi rychle zahřejí, sálavé teplo vydávají rovnoměrně a díky svým akumulačním schopnostem vytvářejí v místnosti teplo ještě dlouho po posledním přiložení.

Vlastnosti litiny

Litina je slitina železa s uhlíkem. Díky své struktuře je velmi vhodným materiálem pro konstrukce pecí, kamen a krbových vložek. Krbová kamna z litiny mají velmi dlouhou životnost. Litina totiž zajišťuje jejich mimořádně dobrou odolnost vůči přehřátí, což znamená, že se kamna nedeformují ani při vysokých teplotách.

Investice, která se vyplatí

Tyto vlastnosti předznamenávají, že litinová krbová kamna se vám jako investice rozhodně vyplatí. V současnosti navíc litina patří materiály, které jsou pro výrobu krbových kamen hojně používány a vyhledávány. My vám nabízíme kvalitní litinová krbová kamna od značky Kratki Koza.

Krbová kamna z litiny Kratki Koza K7

Malá praktická krbová kamna z litiny Kratki Koza K7 mají klasický design pro vytvoření útulné atmosféry. Vyznačují se také jednoduchým ovládáním a snadnou obsluhou. Provozní výkon kamen je 5 kW, což znamená, že jsou schopna vytopit prostor o objemu do 100 m³, v závislosti na energetické náročnosti budovy. Výkon kamen lze regulovat manuálním ovládáním přívodu primárního vzduchu. Krbová kamna jsou opatřena prosklenými dvířky pro umožnění sledování plamenů hořícího ohně.

Krbová kamna litinová Kratki Koza K7