Krbová kamna Haas+Sohn Adria II s TV

Kód: 2855
ZDARMAZDARMA
has adria
41 000 Kč
Skladem (1 ks)

Krbová kamna HAAS SOHN Adria II TV s teplovodním výměníkem o výkonu 3,3 - 10,3 kW a účinností 83%. Napojení do komínu je horní o průměru 150 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kamna HAAS SOHN Adria II TV mají terciální spalování, vyměnitelný výměník a možnost o doplnění vychlazovací smyčky.

Terciální spalování –  nazývané jako "dvojí spalování" je spalovacím procesem zužitkovávajícím zbytkových hořlavých plynů, které by za jiných okolností odešly nevyužity se zplodinami komínem. Přívod terciárního vzduchu u krbových kamen firmy HAAS+SOHN Rukov je záměrně neregulovatelný a vedený po bocích spalovací komory. Systém využívá vzduchu vedeného kanálky podél spalovací komory, kde se předehřeje na vysokou teplotu, čímž podpoří kvalitnější spalování. Toto řešení umožňuje přirozené zásobování plamene v odpovídajícím místě podle stávající potřeby a fáze hoření.

Výměník se dá do kamen kdykoliv doplnit. Vymění se za záslepku. Tato vlastnost je výhodná v případě zapojení otopného systému. Zjednodušuje se tím celý servis kamen.

Konstrukční provedení

Kamna jsou svařena z ocelových plechů o tloušťce 2-5 mm. V prostřední části kamen je spalovací komora uzavíratelná pomocí přikládacích dvířek, která jsou u některých typů opatřena samozavíracím mechanismem. Dvířka jsou osazena speciálním velkoplošným sklem, které je schopno odolávat teplotám až 800 C. Vnitřní prostor spalovací (plnící) komory je vyložen tepelně a pevnostně odolnými tvarovkami.Ve spodní části spalovacího komory je zpravidla umístěn jednoduchý, pevný litinový rošt. Před roštem je umístěna zábrana proti vypadávání a sesouvání paliva na dvířka (čelní sklo). Pod roštem je prostor pro popelníkovou zásuvku. Prostor ve spodní části kamen může být využit jako zásobník paliva. Opláštění kamen může být provedeno z ocelového plechu, keramických dlaždic popř. obloženo silnostěnnými kachlemi nebo přírodním kamenem. Ocelová konstrukce kamen včetně plechových obkladů je chráněna speciální žáruvzdornou barvou.

Ke kamnům lze doobjednat dochlazovací smyčka za cenu 3000 Kč.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna Haas+Sohn
Hmotnost: 136 kg
Průměr kouřovodu: 150 mm
Rozměry (vxšxh): 105x56x44 cm
Palivo: Dřevo
Vytápěcí schopnost: 190 m3
Jmenovitý výkon: 10 kW
Hmotnost: 136 kg
Délka polen: 33 cm
Účinnost: 83 %