Vážení zákazníci, vzhledem k probíhající sezóně se může doprava mírně prodloužit, děkujeme za pochopení.

Kdy je dobré vybírat si krb?

Pokud plánujete stavět nový rodinný dům je potřeba upozornit na krb už při přípravě projektu rodinného domu. V tuto dobu je vhodná i konzultace s našimi odborníky, kteří Vám doporučí vhodné řešení krbu nebo krbových kamen, doporučí vhodný výkon a případný kompromis mezi Vaší představou a technickými možnostmi.

V případě rekonstrukce staršího rodinného domu je vhodná konzultace s našimi odborníky také v brzké době, aby se správně zakomponovala instalace krbové vložky a její obestavba v době rekonstukčních prací.

Je potřeba se zabývat tím, jaký účel má krb nebo krbová vložka mít a co od ní očekáváte. V našem sortimentu naleznete jak krbové vložky teplovzdušné, tak i teplovodní. Z krbových kamen jsou to kachlová, plechová nebo litinová.

Velmi důležitou věcí jsou pak prostorové dispozice a technické řešení. Výrazně ovlivnit tepelnou pohodu ve Vašem rodinném domě může správné umístění komínu, krbové vložky a přívodu spalovacího vzduchu.

Vhodné je i mít představu, co se týče designu krbových kamen nebo krbu. Protože musí být nejen funkční, ale musí se Vám i líbit. Krbová kamna nebo krb nejsou jen kusem hmoty, který je umístěn v prostoru domu, ale stane se integrální součástí Vašeho obývacího pokoje.

Dalším velice důležitým faktorem je i zvážení částky, kterou chcete do krbových kamen nebo vložky investovat. Naši odborníci Vám pomohou najít optimální řešení a to přesně podle Vašich možností.