Kdy je dobré vybírat si krb?

Pokud plánujete stavět nový rodinný dům je potřeba upozornit na krb už při přípravě projektu rodinného domu. V tuto dobu je vhodná i konzultace s našimi odborníky, kteří Vám doporučí vhodné řešení krbu nebo krbových kamen, doporučí vhodný výkon a případný kompromis mezi Vaší představou a technickými možnostmi.

V případě rekonstrukce staršího rodinného domu je vhodná konzultace s našimi odborníky také v brzké době, aby se správně zakomponovala instalace krbové vložky a její obestavba v době rekonstukčních prací.

Je potřeba se zabývat tím, jaký účel má krb nebo krbová vložka mít a co od ní očekáváte. V našem sortimentu naleznete jak krbové vložky teplovzdušné, tak i teplovodní. Z krbových kamen jsou to kachlová, plechová nebo litinová.

Velmi důležitou věcí jsou pak prostorové dispozice a technické řešení. Výrazně ovlivnit tepelnou pohodu ve Vašem rodinném domě může správné umístění komínu, krbové vložky a přívodu spalovacího vzduchu.

Vhodné je i mít představu, co se týče designu krbových kamen nebo krbu. Protože musí být nejen funkční, ale musí se Vám i líbit. Krbová kamna nebo krb nejsou jen kusem hmoty, který je umístěn v prostoru domu, ale stane se integrální součástí Vašeho obývacího pokoje.

Dalším velice důležitým faktorem je i zvážení částky, kterou chcete do krbových kamen nebo vložky investovat. Naši odborníci Vám pomohou najít optimální řešení a to přesně podle Vašich možností.