Krbová kamna s výměníkem jsou velmi efektivním druhem topení

Základním funkčním prvkem obezděných krbů je krbová vložka, která zvyšuje jejich topnou účinnost a akumuluje teplo. Pomocí teplovodního výměníku je možné připojení k rozvodům a radiátorům a díky tomu tak vytápět celý dům. Díky vysoké účinnosti a kvalitnímu spalování se řadí mezi nejúspornější způsob vytápění s nízkými emisemi.

Krby tvoří dominantu obytného prostoru, avšak je nutné sladit jejich tvar a obložení s interiérem, aby tvořily celek. Toto platí i pro krbová kamna, jen s tím rozdílem, že instalace krbových kamen je mnohem jednodušší a levnější.

Při topení v krbových kamnech je teplem ohřívána i voda ve výměníku, který je součástí krbových kamen. Krbová kamna jsou napojena na teplovodní soustavu vytápění v domě a mohou také připravovat teplou užitkovou vodu. Bývají nainstalovány společně s plynovým nebo elektrickým kotlem a při zatopení v krbových kamnech se kotel automaticky vypne. Teplovodní výměník předává do topné soustavy přibližně 45 – 75% z celkového tepelného výkonu, avšak v závislosti na typu krbových kamen.

Tento druh topení je velmi efektivní a je vhodný do všech objektů. Velkou výhodou je také rychlý a stejnoměrný nárůst tepla ve všech obytných místnostech.

Pokud máte zájem o krbová kamna s výměníkem, neváhejte nás kontaktovat. Rádi zodpovíme veškeré Vaše otázky. Více informací naleznete ZDE.