Údržba krbových kamen a krbových vložek

Pokud přemýšlíte o tom, že by jste si pořídili krbovou vložku nebo krbová kamna, potom neváhejte a obraťte se na naši firmu. Naši odborní pracovníci Vám pomohou se správným výběrem jak krbových kamen, tak i krbových vložek, které mají vysokou výhřevnost a můžete s nimi vytopit celý dům. Instalace a údržbakrbových kamen nebo vložek je velmi jednoduchá. Zde Vám poskytneme praktické informace, které se týkají údržby krbových vložek a krb ových kamen.

Při údržbě se však musíme řídit pokyny, které jsou uvedeny v návodu. Obecně platí, že musíme u krbových vložek a kamen pravidelně kontrolovat těsnící šňůry a kvalitu obezdívky. Pokud je vyzdívka ze šamotu nebo také jejich náhrad, je možné, že se občas objeví vlasové praskliny, které nejsou na závadu, pokud neprasknou tak, že je vidět skrž šamot železo. Pokud k tomuto dojde, je nutné šamot vyměnit.

Dále je nutné pravidelně vynášet popelník, který vydrží maximálně týden. Nemůže se topit s plným popelníkem,protože by došlo k ucpání roštu a k palivu by se tak nedostal spodní vzduch. A proto je nutné rošt pravidelně vymetat.

Pokud máte zájem o krbová kamna nebo krbové vložky, neváhejte nás kontaktovat. Pomůžeme Vám vybrat krbovou vložku nebo kamna, aby splnily veškeré Vaše představy.