Haas+Sohn Pinerolo černá/woodstone

Kód: 2941
40 000 Kč
Skladem (1 ks)

Krbová kamna Pinerolo nabízí pod masivním obkladem z přírodního kamene - pískovec Woodstone Prestige, pořádnou dávku moderní techniky. Kamenný obklad má schopnost akumulace. Příjemné teplo si tak můžete užívat ještě dlouho po vyhasnutí ohně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Navíc mají krbová kamna Pinerolo ve výbavě náš unikátní způsob ovládání vzduchu Easy Control. Pohybem páčky nahoru a dolů regulujete intenzitu hoření. Pokud kamna nepoužíváte, můžete je díky regulátoru také uzamknout. Teplo z místnosti pak nebude utíkat přes komín.

 

Externí přívod vzduchu (CPV)

  • Kyslík potřebný pro hoření si kamna neberou z místnosti, ale z vnějších prostor. Většinou se jedná o hadici (trubku), které vede z domu například pod terasu, do větrané chodby apod. 
  • Externí přívod vzduchu je nezbytný u pasivních a nízkoenergetických staveb. Doporučujeme ho ale i do všech zateplených objektů. Uvnitř se v topné sezóně podstatně lépe dýchá.
  • Pokud v kamnech netopíte, může externím přívodem vzduchu unikat teplo z domu. Proto má většina kamen Haas+Sohn možnost externí přívod vzduchu uzavřít.

Uzavření přívodu z velké části zamezí úniku tepla přes kamna.

  • O uzavření se postará mechanismus umístěný u výstupu pro napojení externího přívodu vzduchu. 
  • Uzavírání se provádí pomocí táhla systému Easy Control.
  • Pokud potřebujete, aby byla kamna opravdu dokonale utěsněná (týká se většinou majitelů pasivních nebo nízkoenergetických domů), máme pro vás modely s certifikací RLU nebo PGI

 

Terciární spalování - Z paliva se během hoření uvolňují hořlavé plyny. Díky terciárnímu spalování neuniknou komínem, ale shoří a přemění se na teplo. Každé polínko nebo briketu tak využijete na 100 %. To znamená vyšší Účinnost a nižší spotřebu paliva.  

Ovládání vzduchu Easy Control

  • Jednoduché a pohodlné ovládání přívodů vzduchu do krbových kamen
  •  Easy Control vám pomůže správně topit. Přívody vzduchu do ohniště (primární, sekundární, terciální) díky němu ovládáte pouze jedním regulátorem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna teplovzdušná
Hmotnost: 179 kg
Rozměry (vxšxh): 100,4x54x52,4
Váha: 179 kg
Průměr kouřovodu: 150 mm
Jmenovitý výkon: 6 kw
Vytápěcí schopnost: 115 m3
Materiál: Plechová