3 tipy na praktické příslušenství ke kamnům

Pořídili jste si krbová kamna nebo krbovou vložku? Možná přemýšlíte, jestli ještě náhodou něco k pohodlnému vytápění nepotřebujete. Určitě se vám bude hodit praktické příslušenství ke krbu či kamnům, se kterým si usnadníte obsluhu kamen včetně péče o ně. Zde vám představíme naše tipy, bez kterých se určitě neobejdete.

Krbové nářadí

Pravidelnou údržbu krbu či krbových kamen není radno podceňovat. Budete proto rozhodně potřebovat krbové nářadí jako jsou kleště, smeták, pohrabáč či lopatka. V našem e-shopu najdete např. krbovou soupravu HARFA, která má krbové nářadí zavěšeno na stylové kovové konstrukci. Ta svým tvarem připomíná harfu. Takto budete mít všechno potřebné nářadí ihned po ruce bez nepořádku. Konstrukce je velmi stabilní o výšce 55 cm a šířce 38 cm. Souprava v barvě zlaté patiny vypadá opravdu luxusně a vašemu interiéru bude slušet.

Krbové nářadí a soupravy

Koše na dřevo

Pro praktické uskladnění dřeva v blízkosti krbu určitě oceníte koš na dřevo, do kterého jednotlivé kusy snadno naskládáte tak, aby nikde dřevo nepřekáželo a drželo na místě bez borcení. Krbové koše na dřevo se vyrábějí z různých materiálů a také v různých velikostech. Můžete si proto vybrat přesně takový koš na dřevo, který se vám bude ke krbu nejvíce hodit. V naší nabídce najdete například plastové koše na dřevo, které vypadají velmi moderně a jdou snadno přenášet. Nevýhodou je jejich nižší odolnost vůči poškození. Pokud hledáte koš, který naopak vynikne odolností a životností, zvolte kovový koš na dřevo, který je vysoce odolný vůči mechanickému poškození i vyšším teplotám. V naší nabídce také najdete kované koše na dřevo, které jsou krásným uměleckým dílem a nádherným doplňkem interiéru. Některé modely mají také praktické kované háčky pro zavěšení krbového nářadí.

koš na polena

Krbové zástěny

S krbovou zástěnou bude váš domov bezpečnější pro děti i zvířata a vy si tak budete moci užívat příjemného tepla bez neustálých obav z jejich popálení. Ochranné zástěny a paravany mají tři díly pro zamezení přístupu ke kamnům nejen zepředu, ale i z bočních stran. Zástěna má dobrou stabilitu a odolnost. Kdykoliv ji můžete snadno složit či přenést. V naší nabídce najdete stylové paravany ke krbu nebo také praktické ohrádky ke krbu.

zábrana ke krbu