Čím topit v krbových kamnech?

Pořídili jste si krbová kamna nebo o nich teprve uvažujete? Určitě vás také zajímá, čím v krbových kamnech topit. Pro vaši peněženku je to totiž docela zásadní otázka. Vhodně zvolené topivo do krbových kamen je podstatné pro šetrné, správné a ekologické vytápění.

Dřevo je relativně levné, ekologické a krásně voní. Musí být ale pořádně vysušené a je také praktické mít optimálně naštípaná polínka, která velikostně odpovídají krbovým kamnům.

Je dobré také brát v potaz, že záleží i na druhu dřeva. Tvrdé dřevo lesních listnatých nebo ovocných stromů hoří déle a má větší výhřevnost než měkké dřevo jehličnanů.

Jednoduchým a elegantním řešením pro vytápění v krbových kamnech jsou dřevěné brikety. Dřevěné brikety jsou plnohodnotnou náhradu palivového dřeva. Při jejich spalování vzniká jen malé množství kouře. Jedna tuna briket nahradí tři metry dřeva. Také nemusíte tak často briketami přikládat. Díky vyšší výhřevnosti hoří brikety až dvakrát déle než dřevo.

Pokud jsou dřevěné brikety vyrobeny z čistého dřevěného odpadu, který je dobře vysušený bez chemických pojiv a lepidla, poskytují mimořádnou výhřevnost a zajišťují dlouhou dobu hoření.

V krbových kamnech můžete topit dřevěnými peletami, přičemž některá krbová kamna jsou přímo opatřena speciálním zásobníkem na pelety. Což je pro topení a přikládání velmi pohodlné, Většinou ale v těchto případech není možné zvolit jiné alternativní palivo.