Náhradní žáruvzdorné sklo do krbových kamen a vložek

Potřebuje náhradní sklo do krbových kamen? V naší nabídce najdete žáruvzdorná skla do krbových kamen a krbových vložek. Vybírat můžete z různých rozměrů i tlouštěk. Součástí sortimentu je i kulaté sklo do kotle.

Jak dojde k prasknutí skla u krbových kamen?

Prasklo vám sklo na dvířkách krbových kamen? K tomu může dojít, pokud jsou již kamna stará a jejich těsnící šňůra zatvrdlá. V takovém případě potom neplní svoji funkci a může dojít k nežádoucímu kontaktu skla s kovem. K rozbití skla u kamen také může dojít například manipulací s pohrabáčem.

Vlastnosti žáruvzdorného skla

Náhradní sklo do krbových kamen je pevné, žáruvzdorné a dokáže odolat opravdu vysokým teplotám okolo 800°C. Má také prvotřídní schopnost odolat teplotním šokům. Současně má žáruvzdorné sklo nulový koeficient tepelné roztažnosti, což zaručuje jeho vysokou životnost a bezpečnost.

Tipy, jak instalovat žáruvzdorné náhradní sklo do kamen

Žáruvzdorné sklo do kamen by mělo mít při instalaci dostatečný odstup od kovových lišt dvířek. I když se totiž žáruvzdorné sklo vlivem tepla neroztahuje, u kovu je tomu jinak. Proto je potřeba zajistit odstup skla od kovových částí dvířek. Jinak by totiž velice snadno hrozilo prasknutí skla u krbových kamen. K tomu slouží speciální těsnící šňůra do krbových kamen, která se vkládá mezi náhradní sklo a rám dvířek.