Ocelová nebo litinová krbová kamna?

Zajímalo by vás, jaký je rozdíl mezi vytápění ocelovými a litinovými kamny? Pokud se rozhodujete mezi těmito dvěma materiály krbových kamen, jistě vás bude tento článek zajímat.

Materiál krbových kamen je při výběru důležitým parametrem. Která krbová kamna vám tedy nabídnou rychlejší a efektivnější vytopení místnosti? A která kamna vydrží sálat teplo ještě dlouho po dohoření?

Krbová kamna z oceli

Ocelová krbová kamna jsou zpravidla levnější než ta litinová. To, že jsou levnější, ovšem neznamená, že by byla nekvalitní. Krbová kamna z oceli vám zajistí velmi rychlé vyhřátí místnosti a hodí se proto zejména na chatu, chalupu a všude tam, kde chcete docílit rychlého vytápění s co nejnižšími pořizovacími náklady. U nás najdete široký sortiment kamen z oceli. Stačí si vybrat.

Litinová krbová kamna

Pokud sháníte krbová kamna pro vytápění například vašeho rodinného domu a očekáváte od toho také znatelné ušetření, určitě zvolte litinová krbová kamna. Ta jsou sice v porovnání s ocelovými kamny dražší, ale z dlouhodobého hlediska se vám jejich koupě vyplatí a zajistí vám doma skutečný komfort. Nejsou sice tak rychle zahřátá, ale zase dokážou dlouho vysílat teplo i po vyhasnutí. Zkrátka a jednoduše jen tak snadno nevystydnou, jako je tomu u kamen z oceli.

Litinová krbová kamna jsou také více odolná vůči poškození a většinou mají delší životnost. Dejte si ale pozor, aby vaše krbová kamna byla vyrobena z opravdu kvalitní litiny. Právě taková najdete v našem obchodě.