Vytápění domu krbovými kamny má svá specifika

Vytopit dům pomocí krbových kamen představuje způsob, jak můžete značně ušetřit na drahých energiích. Vytopit s nimi lze celý dům. Krbová kamna s výměníkem totiž dokážou spolehlivě vytopit nejen místnost, ve které jsou umístěná, ale také ostatní místnosti ve vašem domě.

Teplovodní výměník napojený na radiátory

Způsob, jak lze docílit vytopeného domu tkví v teplovodním výměníku, kterým je tento typ kamen opatřen. Teplovodní výměník se jednoduše napojí na rozvody radiátorů v domě. Díky tomu se během topení ohřívá voda, která je v radiátorech. Pomocí běžných krbových kamen lze vytopit pouze jednu místnost v domě a přilehlé místnosti je možno maximálně trochu ohřát otevřenými dveřmi. Krbová kamna s výměníkem vám ovšem poskytnou skutečně velký komfort.

Lze je umístit i na chalupu

Krbová kamna jsou ideální do členitých prostor a rozsáhlých domů. Stejně tak je ale oceníte i na chalupě či chatě. Zde možná nebude potřeba pořizovat kamna s výměníkem, záleží na rozloze nemovitosti. Krbová kamna s výměníkem vám pomohou výrazně ušetřit za náklady za topení a zároveň vám zajistí příjemně vytopený domov. Pokud hledáte skutečnou kvalitu, zvolte si krbová kamna s teplovodním výměníkem od bulharské značky Prity.

Krbová kamna Prity K22