Proč je podstavné sklo pod krbová kamna důležité?

Během obsluhy krbových kamen může snadno dojít k vypadnutí žhavého dřeva, uhlíků či popela. Takováto nehoda má následně podobu nejen poškozené podlahy před krbem, ale také může zapříčinit vznik požáru v domě. Dokonce i sálavé teplo, které se šíří při otevírání dvířek, může představovat riziko.

Jaké jsou výhody skla pod krbovými kamny?

Pokud chcete mít svůj domov v maximálním bezpečí, vyberte si z naší nabídky podstavné sklo pod krbová kamna, které značně přispívá k bezpečnějšímu provozu krbových kamen.

Kromě snížení rizika požáru od vypadnutého dřeva či jisker také podstavné sklo pomůže ochránit podlahu před případnými důlky, které mohou vzniknout při pádu krbového nářadí či polen při přikládání. Podstavné sklo je tepelně tvrzené a můžete si být jisti, že toho vydrží opravdu hodně. Nejen vaši chůzi, ale také je odolné vůči poškrábání od domácích mazlíčků.

Jak vybrat podstavné sklo pod kamna?

Při výběru skla pod kamna se řiďte nejen jeho tvarem, ale především také rozměry a tloušťkou, která bude adekvátní k vašim krbovým kamnům. Jedná se o nutnost přesahu skleněné podložky tak, aby půdorys krbu překrývala alespoň o 30 cm před popelníkem a dvířky kamen a minimálně 10 cm po stranách kamen. Podstatné také je volit sklo pod kamna dle toho, zda krbová kamna na něm budou ležet celou svou vahou nebo naopak stát na nožičkách. V takovém případě je nutné vybrat silnější podstavné sklo. K dispozici jsou také varianty hrany skla, jako je brus či fazeta. Brus znamená obroušení skla bez úhlu, zatímco fazeta nabízí zkosení v úhlu, který vypadá velmi esteticky a současně je pohodlnější a bezpečnější pro chůzi.