Jaké jsou typy krbových vložek?

Krbová vložka dodá vašemu vytápění nový rozměr. Od krbových kamen má totiž tu výhodu, že ji lze libovolně obestavět a dokonale tak zakomponovat do vašeho interiéru. V porovnání s klasickým krbem zase nabízí vyšší účinnost vytápění, které je dosaženo minimalizováním tepelných ztrát díky proskleným dvířkům.

Vzduchovodní a teplovodní krbové vložky

Při výběru krbové vložky je dobré zvážit její výkon, materiál, prosklení dvířek, způsob otevírání a přikládání nebo také systém spalování. Krbové vložky mohou být vzduchovodní, kdy je teplo předáváno přímo do prostoru, nebo teplovodní, kdy dochází k ohřevu vody ve výměníku a následně je teplo distribuováno do celého do topného systému v domě.

Materiál krbových vložek

Pro výrobu krbových vložek se nejčastěji používá litina nebo ocelový plech, k dalším používaným materiálům patří nerezový plech, šamot a sklo. Krbové vložky z litiny mají tu výhodu, že jsou odolné proti rezavění i vůči vysokým teplotám. Rychle produkují teplo po zatopení a hodí se zejména pro systémy s teplovzdušnými rozvody. Vložky z ocelového plechu bývají nejčastěji opatřeny šamotovou vyzdívkou. Jejich předností jsou především větší konstrukční možnosti.

Prosklení krbových vložek

Klasickým provedením krbových vložek je prosklení z čelní strany. Dle svých preferencí a především dle možností zabudování ve vašem interiéru si také můžete zvolit krbové vložky, které jsou prosklené zepředu i z boku. Výhled na oheň je tak nejen z čelní strany, ale i z boční strany. V naší nabídce také najdete rohové krbové vložky, které lze jednoduše instalovat přímo do rohu místnosti a ušetřit tak spoustu místa. Tento typ krbových vložek navíc vypadá velmi efektně.