Vážení zákazníci, vzhledem k probíhající sezóně se může doprava mírně prodloužit, děkujeme za pochopení.

Jaké jsou typy krbových vložek?

Krbová vložka dodá vašemu vytápění nový rozměr. Od krbových kamen má totiž tu výhodu, že ji lze libovolně obestavět a dokonale tak zakomponovat do vašeho interiéru. V porovnání s klasickým krbem zase nabízí vyšší účinnost vytápění, které je dosaženo minimalizováním tepelných ztrát díky proskleným dvířkům.

Vzduchovodní a teplovodní krbové vložky

Při výběru krbové vložky je dobré zvážit její výkon, materiál, prosklení dvířek, způsob otevírání a přikládání nebo také systém spalování. Krbové vložky mohou být vzduchovodní, kdy je teplo předáváno přímo do prostoru, nebo teplovodní, kdy dochází k ohřevu vody ve výměníku a následně je teplo distribuováno do celého do topného systému v domě.

Materiál krbových vložek

Pro výrobu krbových vložek se nejčastěji používá litina nebo ocelový plech, k dalším používaným materiálům patří nerezový plech, šamot a sklo. Krbové vložky z litiny mají tu výhodu, že jsou odolné proti rezavění i vůči vysokým teplotám. Rychle produkují teplo po zatopení a hodí se zejména pro systémy s teplovzdušnými rozvody. Vložky z ocelového plechu bývají nejčastěji opatřeny šamotovou vyzdívkou. Jejich předností jsou především větší konstrukční možnosti.

Prosklení krbových vložek

Klasickým provedením krbových vložek je prosklení z čelní strany. Dle svých preferencí a především dle možností zabudování ve vašem interiéru si také můžete zvolit krbové vložky, které jsou prosklené zepředu i z boku. Výhled na oheň je tak nejen z čelní strany, ale i z boční strany. V naší nabídce také najdete rohové krbové vložky, které lze jednoduše instalovat přímo do rohu místnosti a ušetřit tak spoustu místa. Tento typ krbových vložek navíc vypadá velmi efektně.