Jaký je rozdíl mezi konvekčními a sálavými krbovými kamny?

Chtěli byste vědět, co jsou konvekční a sálavá krbová kamna? V tomto článku vám stručně vysvětlíme, jaký mezi nimi rozdíl.Také se dozvíte hlavní výhody a nevýhody těchto krbových kamen.

Krbová kamna konvekční

Konvekční krbová kamna jsou dvouplášťová. V jejich spodní části dochází k přisávání studeného vzduchu do prostoru mezi spalovací komorou a venkovním opláštěním kamen. Právě v tomto místě mezi plášti se vzduch ohřívá a stoupá vzhůru, čímž dochází k jeho cirkulaci. Teplota kamen je rovnoměrná a nedosahuje tak vysokých teplot jako u kamen sálavých. Takto jsou konvekční kamna schopna vytápět větší prostory. Povrch tohoto typu kamen má nižší teplotu a je proto bezpečnější zejména pro děti.

Krbová kamna sálavá

Sálavá krbová kamna mají jeden plášť a nedochází u nich k cirkulaci vzduchu uvnitř mezi stěnami kamen. Celým jejich povrchem se teplo šíří z kamen do okolí. Jejich povrch je velmi horký. Sálavá kamna se také rychle ohřejí. Jsou vhodná především do prostor s vysokými stropy a mezi jejich přednosti patří rychlé předání tepla do místnosti. Teplo ovšem šíří nerovnoměrně.