Podle čeho vybírat materiál krbové vložky?

Krbové vložky jsou stále vyhledávanější. Je to tím, že jsou daleko jednodušší na instalaci než klasický krb. Stačí je totiž obezdít a máte hotovo. Kromě velikosti nebo výkonu je dobré zohlednit také to, z jakého materiálu bude vaše krbová vložka vyrobena. Může to být litina nebo ocel.

Litinová krbová vložka

Litina je často volený materiál u krbových vložek. Je to zejména pro její odolnost, vysokou životnost a pevnost v tahu. Tento materiál nezklame ale ani s ohledem na své akumulační vlastnosti, díky čemuž může taková litinová krbová vložka mnohem lépe a déle držet teplo. To může mít vliv na vaši peněženku. Nevýhodou tohoto materiálu je trochu nižší tepelná vodivost.

Ocelová krbová vložka

Druhou možností materiálu pro vaši krbovou vložku je ocel. Krbové ocelové vložky jsou taktéž pevné, odolné a mají dlouhou životnost. Vynikají dobrou tepelnou vodivostí, která je u nich opravdu prvotřídní. Oproti krbové vložce z litiny ovšem mají menší akumulační schopnost. Jejich pořizovací cena bývá většinou o trochu nižší, což také stojí za zmínku. To oceníte zejména v případě, že máte na svůj krb vyhraněný určitý rozpočet a ten potřebujete dodržet.